Перейти до основного вмісту

Темношкіра єврейка очолила канадську Партію зелених

Аннамі Пол

Новий лідер Партії зелених Канади Аннамі Пол народилася в провінції Онтаріо, але її батьки приїхали в Країну кленового листа з островів Карибського моря « Моя мама і бабуся влаштувати домашній їй прислуг ой , - згадує Аннами. - Мамі знадобилося чимало часу, щоб підтвердити свою кваліфікацію вчительки, після чого вона більше 30 років пропрацювала в школах Торонто » .

Сім'я Пол полюбила свою приймную батьківщину і скористалася всім, що могла запропонувати Канада. Аннами почала займатися політикою в ... 12 років, працюючи пажем (це офіційна посада) в Законодавчих зборах Онтаріо. Такої честі удостоюються кращі учні, які виконують функцій посильних, копіюють і роздають документи (законопроекти, петиції, звіти комітетів і т.п.), попутно знайомлячись з законотворчим процесом.

Після школи дівчина отримала ступінь бакалавра права в університеті Оттави і закінчила Прінстон, з якого вийшла магістром зі зв'язків з громадськістю. Саме в Прінстоні вона долучилася до іудаїзму, стала вивчати іврит під керівництвом консервативного рабина і, врешті-решт, постала перед бейт-Діном, поринула в мікву і пройшла гіюр. Незабаром Аннами вийшла заміж за єврея Марка Фрімана - відомого юриста-міжнародника, фахівця із захисту прав людини.

«Ця віра зачепила мене за живе - її універсальність, гуманістичні ідеї...», - говорить 47-річна жінка, підкреслюючи, що єдина причина, яка може змусити задуматися про перехід в іудаїзм - це внутрішня потреба (а не матримоніальні міркування)Разом з тим, Аннами визнається, що створення єврейської родини стало однією з головних радостей в її житті. Два її сина 19-річний Малах і і 16-річний Йонас провели більшу частину свого дитинства в єврейських школах в Бельгії та Іспанії, де жила сім'я. У хлопчиків були бар-Міцва в Торонто і Барселоні.

Пол була засновником і виконавчим директором Канадського центру політичного лідерства, співзасновником Барселонського центру громадської політики, працювала в представництві Канади при Європейському Союзі та в канцелярії Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Крім англійської та французької вона володіє іспанською та каталонською мовою.

У березні цього року Аннамі вступила в передвиборну боротьбу за пост глави Партії зелених Канади - політичної сили, яку підтримали на минулих виборах 1 200 000 виборців, але має всього три місця в парламенті країни. 

Характерно, що в ході кампанії Пол зіткнулася з расистськими і антисемітськими нападками - її називали і «ніггершей», і «гребаной єврейкою». Тим не менш, вона обійшла сімох кандидатів і перемогла на праймеріз, очоливши партію, програма якої фокусується на питаннях екології, соціальної справедливості і досягнення гендерної рівності.

Віктор Маковський

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку