Перейти до основного вмісту

Ізраїльський дзюдоїст з «українським» корінням став чемпіоном Європи

Уродженець України Пітер (Петро) Пальчик виграв золоту медаль на чемпіонаті Європи з дзюдо, який проходив у Празі. Спортсмен, який виступає у ваговій категорії до 100 кг, здобув перемогу над російським борцем Арменом Адамяном.

На сьогодні 28-річний Пальчик займає друге-третє місце у світовому рейтинзі найсильніших дзюдоїстів.

Майбутній чемпіон з'явився на світ у Ялті в 1992-му — пологи були важкими, мати хлопчика провела 54 години в пологовій палаті. Немовля виявилось великим (більш ніж 5 кг), але хворобливим — майже всі лікарі відмовились від нього, але дідусь із допомогою знайомого медика виходив Петра.

На жаль, тато хлопчика помер від раку, коли синові ще не виповнилося й року. Мама поїхала з Петром в Ізраїль, а через пару років до них приєдналися й бабуся з дідусем. Родина жила в Рішоні ле-Ціон і дід, за порадою лікаря, став водити Пітера в найближчий центр дзюдо, яким керував Павло Мусін. Так хлопчик закохався в цей вид спорту. «Я не знав, що робити зі своєю енергією та своєю силою, —  згадував чемпіон в одному з інтерв'ю. —  Дзюдо допомогло мені мотивувати себе і спрямувати всю енергію, всю свою силу і всі свої навички в потрібне русло. Я одразу зрозумів, що це мій життєвий шлях».

У 16 років Пальчик був прийнятий у юніорську збірну Ізраїлю з дзюдо, в 17 — виграв чемпіонат країни серед кадетів, а в 18 приєднався до дорослої збірної під керівництвом призера Олімпійських ігор Орена Смаджи.

Відслуживши строкову службу на базі ВПС у Цріфіні, Пітер продовжив спортивну кар'єру (яка, власне, і не переривалася завдяки статусу «видатного спортсмена» отриманому при призові).

У вересні 2011 року дзюдоїст завоював срібну медаль у ваговій категорії до 90 кг на чемпіонаті Європи для спортсменів до 20 років. У лютому 2017 року він здобув «бронзу» на розіграші Кубка європейських чемпіонів у Римі, а через рік — «золото» на Гран-прі в Тбілісі. Того ж року Пітер виграв турнір Великого шолома в Абу-Дабі — тоді вперше в цій країні був виконаний ізраїльський гімн.

На чемпіонаті Європи 2018 року Пальчик завоював бронзову медаль у категорії до 100 кг, а в лютому цього року посів перше місце на паризькому турнірі Великого шолома.

І, нарешті, нинішня перемога — на сьогодні найяскравіша в кар'єрі ізраїльського дзюдоїста. Говорячи про те, як дзюдо сформувало його характер, спортсмен робить нагалос на взаємній повазі. «Перше, що ви робите, коли приходите в центр дзюдо, — кланяєтеся, — говорить чемпіон. — Вклоняємося тренеру на початку тренування, вклоняємося партнерам, перед боєм ми вклоняємося, і після бою — вклоняємося. У дзюдо все ґрунтується на взаємній повазі, і це те, що я люблю найбільше».